Selectie op Trainingskamp in Epe 2023!

Na 2 jaar geen trainingskamp te hebben gedaan i.v.m. Corona was het op 6 januari 2023 weer tijd voor een onvergetelijk trainingskamp. Waarbij het (bijna) elk jaar voor een of enkele spelers het laatste trainingskamp zal zijn. Dit trainingskamp was voor Dion & Alex echt hun laatste, na zo’n 20 trainingskampen te hebben meegemaakt. Het was om 13:30 verzamelen in de kantine van V.V. Wernhout. Dit zodat alle spullen tijdig ingeladen konden worden en de bus richting Epe kon vertrekken, voor een 2 uur lange rit.
Joost gaf aan wat de planning was voor deze eerste dag in de kantine en dat iedereen elkaar even moest helpen met het inladen van de spullen. Leroy Gommers werd aangewezen om te zorgen voor genoeg koude freddy’s. Hij werd hierbij met alle plezier geholpen. Normaliter werd de kamerindeling voor het trainingskamp in de bus verteld, maar dit jaar besloot Joost dit pas bij aankomst te doen, nadat alle spullen uit de bus waren gehaald en er was ingecheckt. Dit ten ongenoegen van Max die zoals elk jaar enorm zenuwachtig was voor de kamerindeling.
Eenmaal vertrokken bleek niet geheel verrassend dat Cristian & Bram zich over het bier bekommerd hadden in de bus. Nadat er al verschillende groene flessen waren leeg getutterd, bleken de blaasjes bij verschillende mensen ook aardig vol te zitten. De eerste plaspauze was een feit. Nadat iedereen zijn blaas geleegd had, was er een herkenbare geur in de bus. Een geur die doet terugdenken aan de heer Ad van Dijnsen, oftwel Adje poep, op het trainingskamp in Nijmegen die toen in de poep was gaan staan. Dit jaar waren het Dennis en Brett die hun pantoffels door de stront getrokken hadden.
Na weer een stuk verder gereden te zijn, bleek dat Leroy Gommers de dorstigheid van de Wernhoutse selectie had onderschat en stonden we ineens zonder bier. Ja er was nog Radler & fris, maar dat was natuurlijk niet waar iedereen zin in had op dat moment. Door deze gulzigheid moest er een tweede plaspauze worden ingepland op een rit van 2 uur, dat is toch wel het vermelden waard. Gelukkig werd er bij deze plaspauze de hondenstront ontweken, al gleed Karel wel bijna de sloot in, door de natte berm. Na deze tweede plaspauze kon de chauffeur gelukkig in een ruk doorrijden naar het hotel. Bij aankomst werd de indeling van de kamers bekend gemaakt, waardoor Max zijn hartslag weer kon zakken.
Nadat iedereen zichzelf had genesteld in zijn kamer, was het tijd voor het diner. Nu iedereen zijn buikje rond had gegeten, was het tijd voor de eerste activiteit. Een spel waarbij je in de rol als technisch directeur spelers moest kopen en aan het eind zoveel mogelijk geld + spelers marktwaarde moest behalen. Zo waren de marktwaardes voor spelers onbekend bij inkoop en kreeg elk team een standaardbedrag om mee te beginnen.
Tijdens het veilen van spelers was niet iedereen even slim om het maar zo te noemen. Zo was de marktwaarde van Darwin Nunez (spits van Liverpool) al bekend op €500.000,- en dacht Jurre dat het slims was om er €1.500.000,-  op te biede, waar zijn teamleden uiteraard niet blij mee waren. De voornaam van de desbetreffende spelers bleek ook moeilijk, aangezien Jasper Brenders het de hele tijd had over David Nunez, maar die zat niet in het spel. Uiteindelijk werd het spel gewonnen door Madese Boys!
Na het spel was het tijd om op stap te gaan. Zwolle stond op de planning, dus de bus vertrok kort nadat het spel was afgelopen. Rond 21:30 arriveerde de Wernhoutse selectie in Zwolle, waarbij de keuze was gemaakt om naar Bloopers te gaan met z’n allen. In eerste instantie bleek het niet heel druk te zijn daarbinnen, maar voordat iedereen van Wernhout binnen was, was de toko al redelijk gevuld. In de loop van de avond werd het drukker en drukker en was de tent goed vol. Zo werden er genoeg meters bier gehaald in het beginnen om lekker losjes te worden. Al creëerde Sjoerd of Jesse, het is nog steeds onduidelijk wie het was, een biergolf binnen Bloopers door een volle meter bier van tafel te stoten.
Nadat er al enkel meters bier gesneuveld waren in de Wernhoutse slokdarmen, werd dit bij sommige spelers goed zichtbaar. Zo werd Brady heel handtastelijk, en nee, niet bij de dames daarbinnen, maar bij de spelers van Wernhout. Iets was Mathieu niet heel fijn vond en dit liet merken aan Brady. In de loop van de avond bestelde Leroy Daems nog verschillende keren een doos Flugel. Blijkbaar had hij enorme dorst. Ook deed D’n Buiks zijn bekende knieëndans die door menig selectiespeler nagedaan werd (tenminste een poging toe deed). Deze dans bleek toch moeilijker dan verwacht en zo bewees D’n Buiks nog soepeltjes te zijn op de dansvloer. Over bekende dingen gesproken, Dion had weer ouderwets twee brandende sigaretten achter zijn oren midden in Blooper, zie de foto!
Na een gezellige avond bleek deze rustig te gaan eindigen, maar niet was minder waar. Opeens stond Karel ongegeneerd te tongen met een blonde dame midden in Bloopers, hij dacht dit stiekem gedaan te hebben, maar Jens, Frans & Chris waren de oplettende kijkers. Dit duurde natuurlijk niet lang voordat iedereen van Wernhout dit te horen kreeg, iets wat nogal wat teweeg bracht. Na dit klapstuk was het toch echt tijd om de het feestcafé te verlaten en nam Karel met een kusje afscheid van zijn scharrel.
Iedereen bleek reuze veel zin te hebben in een kapsalon, maar doordat we met zo’n grote groep waren duurde het lang voordat iedereen zijn eten kreeg. Jasper Willemsen (de kapsalondief) kon hier blijkbaar niet op wachten en pikte de kapsalon van Mathieu in. Mathieu kwam hier pas achter toen Jasper al begonnen was met eten. Een frustrerende avond voor Mathieu, nadat die zichzelf eerst moest ontdoen van een handtastelijk Brady en daarna zijn kapsalon gestolen zag worden. D’n Buiks, Leroy Daems en Karel hadden geen zin om zolang te wachten en besloten al richting het hotel te gaan. Onderweg kwamen zijn een winkelwagentje tegen en van het een kwam het ander. Leroy Daems sprong in de winkelwagen en D’n buiks begon er mee te rennen, wat werd vastgelegd door Karel, wat hieronder te zien is!
Eenmaal terug in het hotel wilden de mannen nog graag wat eten en drinken, ze kregen echter alleen nog maar fris. Leroy haalde voor D’n Buiks ook een blikje Cola, maar die had hier geen trek in. Leroy bleef aandringen en maakte het blikje ook voor hem open, waarna d’n Buiks het beu was en in het blikje kneep. De Cola spoot uit het blikje vol over Leroy Daems heen, waarna er flink gelachen werd uiteraard.
De volgende ochtend waren er 2 laatkomers, wat corvee betekent bij de zondag lunch in de kantine van Wernhout. De 2 ongelukkigen waren Leroy Daems en Mathieu, het gerucht gaat de Cola die gisteren door D’n Buiks over hem heen gegooid werd de boosdoener was. Hij was helemaal vastgeplakt aan het bed. Buiten de spelers om was er nog een laatkomer, namelijk D’n Buiks. Hij stond bij het koffiezetapparaat om de dag te beginnen met een koffie. Hij was nog niet helemaal wakker, want zijn kommetje zat al helemaal vol, maar doordat hij in gesprek was drukte hij nog een keer op koffie, waardoor deze natuurlijk overstroomde.
Tijdens het ontbijt kwamen de jonge welpjes Brady (nu minder handtastelijk) en Brett erachter dat ze geen pasje hadden meegenomen naar het ontbijt. Eenmaal aangekomen op de training bleken de grote pionnen nog steeds bij de kerstboom in de lobby te staan. Dit hinderde de training niet en zo kon iedereen er toch tegenaan. Na een warming-up en een conditionele prikkel, was er een parcours uitgezet, waarbij de teams op leeftijd waren ingedeeld. Joost de Bruijn en Leroy Gommers waren scheidsrechter bij het onderdeel partij, al was Leroy niet bepaald fit en had hij maar een merkwaardige huidskleur die ochtend.
Uiteindelijk won het team van de oudjes, al waren sommige spelers van mening dat het wel een voordeel was om als laatst de afwerkvorm in te gaan. Er was een een individuele winnaar en je raadt het niet, het was uitgerekend Dion, die het ontbijt moest overslaan wegens ziekte. Na de training kon er weer aan tafel geschoven worden voor de lunch, behalve Leroy Gommers die oversloeg, waarna later mountainbiken op het programma stond. Voor het het mountainbiken was op vrijdag al gevraagd in welke groep iemand wilde zitten. De snelle, normale of langzame groep, Brady koos ervoor om in de snelle groep te gaan, iets wat hij de volgende keer toch zal heroverwegen.
Alex voelde zich net een hertje tijdens het mountainbiken, doordat er gewoon blind over de grote wegen werd overgestoken door de instructeur. Tijdens het laatste stuk was Alex ook flink aan het geilen op een Cola zero, het kwijl liep nog net niet langs z’n helm. Tijdens het mountainbiken zei Leroy Gommers tegen de instructeur dat die zichzelf wel even in de berm positioneerde bij bepaald oefeningen. Als er iemand blij was klaar te zijn met de fietsronde, was het Leroy wel, die ook in een streep naar zijn kamer liep om vervolgens weer fit genoeg was om op stap te kunnen. Hieronder is te zien wat de toestand van Leroy was na het mountainbiken.
Na het fietsen besloten Cristian, Alex, Dion & Karel te gaan zwemmen. Het duurde niet lang voordat een groot deel van de selectie volgde. En het kan gezegd worden: een frisse duik kan wonderen doen na een zware dag. Na gebruik gemaakt te hebben van het zwembad was het tijd om te gaan dineren. Nu besloot Leroy Gommers wel te komen en hij zag er al een stuk fitter uit. Na het eten waren er enkele uren wat vrije tijd, waar de selectie zichzelf spreidde door te gaan slapen of juist door een pilsje te vatten. In de lobby werd de situatie van Mathieu en Brady nog een keer goed doorgenomen, waarbij ook beide heren aanwezig waren. Mathieu had nog een mooie opmerking hierover, ik citeer: ”Tis maar goed dat je hem kent, ander slaagde hem gewoon op z’n bakkes. Gelukkig konden beide heren erom lachen.
Deventer was de stad die op de planning stond voor de tweede avond. Al snel bleek dat dit een minder grote stad was dan Zwolle en dat we ook aan de vroege kant waren. Zo besloot de oude garde binnen te gaan bij de Bisschop en de rest van de selectie besloot naar feestcafé de Tijd te gaan, waar ze nog wel een klein kwartier voor de ingang stonden te wachten voor het openging. De barvrouw beloofde echter wel dat het hier volle bak was vanaf 12 uur en dit bleek waar te zijn. Er stond zelfs een lange wachtrij om naar binnen te mogen.
Na een aantal uur besloot iedereen toch om de oude garde op te zoeken, al ging een klein clubje nog even bij club Chicago naar binnen wat eigenlijk 24+ was. Zo probeerde we de jongere jongens van de selectie ook mee naar binnen te smokkelen. Helaas kwam Brady bij beide tenten niet binnen, omdat hij er toch echt te jong uitzag. Gelukkig bleef Gijs Van Loon met Brady buiten achter, maar na meerdere pogingen te hebben ondernomen om Brady binnen te krijgen, besloten ze samen terug te gaan naar de Tijd. Hieronder een sfeerimpressie van club Chicago.
Een paar uur later sloot iedereen af voor/bij hetzelfde café, waarbij Hein stiekem naar buiten was gelopen met een blonde dame. Hein zag Davey en Bram ook buiten zitten en zei tegen haar dat zijn vrienden daar zaten, maar hij kon zijn zin nog maar net afmaken voor haar tong in zijn mond zat. Waarbij ze pas na enkele seconde besefte wat Hein zei en stopte met zoenen. De andere spelers waren voor de taxirit nog even een snack voor onderweg gaan halen bij de shoarmaboer om de hoek. Tenminste dat leek het geval te zijn, maar Hein had een trucje uitgehaald met zijn horloge. Hij had zijn horloge gewisseld met de desbetreffende dame die hieronder te zien is. Dus hij moest ineens terug naar de Bisschop waar zijn meid was. Toen werd hij meegevraagd naar haar appartement en het is te hopen dat Hein het rubbertje heeft gebruikt, anders kan er in de voorbereiding van het seizoen 2023-2024 misschien nog een grote verrassing voor Hein komen.
Leroy Gommers besloot nog even om midden op het plein in Deventer zijn behoefte te doen, wat onderaan deze alinea te zien is. Hierna was het welletjes geweest en zocht iedereen de taxi op om naar huis te gaan, waarbij Leroy Daems meermaals aan de chauffeur vroeg of ze niet even langs de Mcdonald’s kon rijden. Zij gaf meermaals aan dat deze al gesloten was, maar dit weerhield Leroy niet om dit gedurende de taxirit nog een aantal keer te vragen. Aangekomen bij het hotel zocht iedereen weer zijn kamer op om nog die paar uur slaap te pakken voor we weer moesten vertrekken. Het ontbijt was de laatste ochtend niet verplicht en dit was te zien ook, er was geen grote opkomst.
Iedereen moest om 10 uur in de lobby verzamelen voor vertrek. Toen het eenmaal 10 uur was, bleken er 2 gezichten te missen. Dennis & Max lagen nog in dromenland en Joost is hun wakker gaan maken. Iedereen zat al lang een breed in de bus toen Dennis & Max zich ook meldde voor vertrek. Later bleek ook dat Max in alle haast zijn Versace zwembroek in de hotelkamer had laten liggen, gelukkig stuurde het hotel deze op naar hem. Na een 2 uur lange terugreis, waarbij vele spelers aan slaap hebben ingehaald en veel valse lucht hebben laten ontsnappen stond John Stront al paraat in de Molenstraat.
Terug in Wernhout stond er een lunch op ons te wachten. Alle spelers hebben hier gebruik van gemaakt om vervolgens zichzelf te laten ophalen om naar huis te gaan. Iets wat bij Lennard toch iets anders verliep, dan bij de rest. Zijn auto startte niet meer en moest met behulp van startkabels worden gestart. Na 2 pogingen bleef de motor uiteindelijk lopen en kon Lennard veilig naar huis.
De eindrekening van het trainingskamp was:– Mathieu & Leroy Daems corvé
– Leroy Gommers een keer extra dienst
– Dennis & Max keert extra dienst
Dit was een goede start voor de tweede seizoenshelft waarbij zowel Wernhout 1 als Wernhout 2 genoeg uitdagingen hebben voor de restant van het seizoen. Wij willen Joost graag bedanken voor het organiseren van dit geweldige trainingskamp, waar de nodige onvergetelijke momenten plaats hebben gevonden.
Bedankt Joost!

Deel dit bericht op social media